Tööstressi riskianalüüs praktikas

Esita tellimus

Koolitus jääb ära.


Toimumisaeg:04.05.2022
Eesmärk:Anda teadmised ja oskused kuidas psühhosotsiaalseid ohutegureid tuvastada ning riskianalüüsi praktikas teostada. Praktiliste näidetele tuginedes vaadeldakse psühhosotsiaalsete riskide juhtimist erinevates tegevusvaldkondades ja erinevates ametites.
Sihtgrupp:Sihtgrupp: ettevõtete töökeskkonnaspetsialistid, töökeskkonnavolinikud, personalijuhid ja -spetsialistid ning ohutusjuhtimise spetsialistid, samuti keskastmejuhid, väikeettevõtte juhid ja kõik töötajad, kes soovivad täpsemalt teada, kuidas psühhosotsiaalsete ohuteguritega töökeskkonnas paremini toime tulla.
Teemad:Psühhosotsiaalsed ohutegurid töökeskkonnas, töökeskkonna riskianalüüs, riikliku järelevalve teostamine, töötajate omavastutuse kasvatamine, psühhosotsiaalsete ohutegurite mõõtmine.
Õpiväljund:Seminari läbinu:
- oskab kaardistada oma ettevõtte psühhosotsiaalseid ohutegureid;
- on võimeline koostama lihtsamat riskianalüüsi ning valima asjakohaseid meetmeid riskide vältimiseks/vähendamiseks;
- omab ülevaadet töövõime määramisel rakendatavatest objektiivsetest mõõtmistest ning teab, milliste ametite puhul on need olulised;
- teab psühhosotsiaalsetest ohuteguritest tingitud riskide maandamise praktilisi võtteid.
Õppevaldkond:Sotsiaalteadused, ajakirjandus ja infolevi
Õppekeel:eesti keel
Maht:auditoorne õppetöö: 8 akadeemilist tundi
Koolituse läbimist tõendav dokument:Tõend
Lektor:Liina Jutt, Marina Järvis, Ave-Gail Kaskla-Kuprys, Meeli Miidla-Vanatalu, Liina Randmann, Karin Reinhold
Kontakt:Riho Jürvetson, 53730000, riho.jurvetson@taltech.ee
Müügihind:134.52 EUR + KM / osaleja
Märkused hinna kohta:Soodushind kuni 30.02.2022 registreerimisel on 139,00 eurot (166,80 käibemaksuga), alates 01.03.2022 159,00 eurot (190,80 käibemaksuga) osaleja kohta.
Ajakava:
TalTechi Majandusteaduskond, Akadeemia tee 3
04.05.2022
08:40 - 09:00Tervituskohv
09:00 - 09:45TTOS muudatuste rakendumine praktikas ja väljakutsed. TTOS muudatused ja tööinspektsiooni vaade nendele muudatustele.
Lektor: Meeli Miidla-Vanatalu, Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja
09:45 - 10:30Telia Eesti praktika vaimse tervise riskide ennetamisel, mõõtmisel ja maandamisel töökohal. Millised on Telias loodud süsteemid töötajate vaimse tervise riskide ennetamiseks ja mõõtmiseks? Millised app’id ja lahendused aitavad kaasa tervise riskide maandamiseks ja kuidas saada töötajad neid kasutama?
Lektor: Liina Jutt, Telia Eesti AS, töökeskkonna- ja terviseedenduse spetsialist
10:30 - 10:45Kohvipaus
10:45 - 11:30Psühhosotsiaalsete ohutegurite kaardistamise võimalused töökeskkonnas. Kuidas ja millal kasutada rahvusvahelise koostöö tulemusena loodud kaasajastatud psühhosotsiaalsete ohutegurite hindamise küsimustikku COPSOQ III, mis võimaldab hinnata töökeskkonna kvaliteeti ja annab sisendi oluliste juhtimisotsuste langetamiseks.
Lektor: Liina Randmann, TalTech
11:30 - 12:15Appi, mis ma nende tulemustega peale hakkan? Kuidas psühhosotsiaalsete ohutegurite hinnangu põhjal koostada pädev tegevuskava riskide ennetamiseks, maandamiseks või vähendamiseks ning millised on sealjuures tööandja ja töötaja võimalused ning vastutus vaimse tervise hoidmisel töökohal.
Lektor: Ave-Gail Kaskla-Kuprys, tööpsühholoog ja nõustamisformaadi Võõras Sõber autor ja eestvedaja
12:15 - 13:00Lõuna
13:00 - 14:30Töötuba: Psühhosotsiaalsete ohutegurite hinnang töökeskkonna riskianalüüsis. Kuidas koostada riskianalüüs, millest oleks kasu ettevõtte töötajatele? Töötoas koostatakse riskianalüüs psühhosotsiaalsetele ohuteguritele. Riskianalüüsi põhjal vormistatakse ka praktiline tegevuskava riskide vältimiseks või vähendamiseks. Töötoas tuuakse näiteid erinevatelt tegevusaladelt.
Lektor: Karin Reinhold ja Marina Järvis, TalTech
14:30 - 14:45Kohvipaus
14:45 - 16:30Töötuba jätkub: Psühhosotsiaalsete ohutegurite hinnang töökeskkonna riskianalüüsis. Kuidas see praktikas toimub?
Lektor: Karin Reinhold ja Marina Järvis, TalTech

Esita tellimus